KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNİ YENİ KAZANAN ÖGRENCİLERİN DİKKATİNE
1- ÖSYS SONUÇ BELGESİ
ÖSYS Sonuç Belgesi İnternet Çıktısı,
2-DİPLOMA
Adayın mezun olduğu lise ve dengi okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (Başarı belgesi, mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.)
3-NÜFUS CÜZDANI VE ARKALI ÖNLÜ FOTOKOPİSİ
Nüfus cüzdanının aslı ve arkalı önlü fotokopisi (Nüfus Cüzdanınız “Öğrenci Nüfus Bilgileri” kontrol edildikten sonra iade edilecektir.)
4-ASKERLİK BELGESİ
Askerlik çağına gelmiş veya daha yukarı yaştaki (1989 ve daha öncesi doğumlular) erkek adaylar için ilgili askerlik şubesinden alınacak askerlikten muaf olduğuna dair belge.
5- FOTOĞRAF
Yasa ve Yönetmeliklere uygun, cepheden çekilmiş(renkli gözlük olmaksızın), 4,5x6 cm ebadında 6 adet fotoğraf.(belgelere yapıştırılmış olanlarla birlikte)
6-ÖĞRENCİ KATKI PAYI
Normal öğretim öğrencileri, katkı payı kredisi (Harç Kredisi) için müracaat etmişlerse, katkı payını (Harç) yatırmayacaklardır. Katkı kredisine başvurmayan normal öğretim öğrencileri ile ikinci öğretim öğrencileri ; Türkiye’deki tüm İş Bankası şubelerine Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Numarası’nı ibraz ederek Katkı Paylarını yatırabilirler. (Tutarlar ve Banka Hesap Numaraları, otomatik olarak çıkacaktır). Bankadan alınan dekontun bir nüshası kayıt sırasında, görevliye teslim edilecektir.
NOT: Kayıtlarda problem yaşamamanız için Katkı Paylarını Bankamatiklerden ve İnteraktif olarak yatırmayınız.
7- KAYIT ÜCRETİ
Kayıt ücreti olarak Fakülte ve Yüksekokul Öğrencileri 50 TL, Meslek Yüksekokulu öğrencileri 30 TL’yi Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Numarası’nı vererek Türkiye’deki tüm İş Bankası şubelerine yatırabilirler. Bankadan alınan dekontun bir nüshası kayıt sırasında, görevliye teslim edilecektir.
8-SAĞLIK RAPORU(Sadece aşağıda yazılı olan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları için)
İzmit MYO’nun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı, Karamürsel MYO’nun Deniz Araçları Teknolojisi Programı, Körfez MYO, Yahyakaptan MYO, Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO’nun Özel Güvenlik ve Koruma Programı, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Oyunculuk Programı, Beden Eğitimi ve Spor Yük. Ok., Sivil Havacılık Yük. Ok., Kocaeli Sağlık Yük. Ok. ve Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO’nu kazanan öğrenciler tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından (Tıp Fakültesi veya Devlet Hastanelerinden alınacaktır). Heyet Raporu getirmek zorundadırlar.
Barbaros Denizcilik Yüksekokulunu kazananlar Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar.
9- BİLGİ FORMU ve KAYIT DOSYASI
Öğrenci Bilgi Formu ve Kayıt Dosyası doldurulmuş halde teslim edilmek üzere hazır olacak.
Ana Sayfa | Odalar | Kayıt | Galeri | Haberler | Hakkımızda | Yönetim | İletişim Sonuç Kocaeli Yurtları 2009 - 2011 ©